
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Snap in |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Male or Female, Plug |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09658
Ext.Price$0.09658
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09658 | $0.09658 |
| 10 | $0.08612 | $0.86120 |
| 50 | $0.07680 | $3.84000 |
| 100 | $0.07079 | $7.07900 |
| 500 | $0.06525 | $32.62500 |
| 1000 | $0.06014 | $60.14000 |
| 3000 | $0.05578 | $167.34000 |
| 5000 | $0.05174 | $258.70000 |
